Aktualności
Zobacz więcejKlasy 0A, 1A i 1B wróciły z trzydniowej wyprawy na Podhale! Była to świetna okazja do podziwiania tatrzańskich krajobrazów, a wspaniałe humory towarzyszyły nam na każdym kroku.
Jak wyglądała nasza podhalańska przygoda?
- Naszą przygodę zaczęliśmy od solidnego spaceru: od Lasu Chałubińskich, przez tętniące życiem Krupówki i gmach Muzeum Tatrzańskiego, aż po pełną historii Willę Koliba i Pęksowy Brzyzek. Nawet przelotny deszcz nie popsuł nam planów – zdobyliśmy Gubałówkę, ale w dół zjechaliśmy już komfortowo kolejką. Wieczorem przyszedł czas na zasłużony relaks: w naszym ośrodku chętni wskoczyli prosto do krytego basenu, idealnie regenerując siły na kolejny dzień.
- Przeszliśmy przepiękną, malowniczą Dolinę Kościeliską, a grupa największych śmiałków rzuciła wyzwanie mrocznym, tajemniczym korytarzom Jaskini Mroźnej! Wieczór należał do integracji – przy ognisku nie zabrakło kiełbasek, meczów siatkówki i piłki nożnej oraz wspólnych tańców!
- Wyjazd zwieńczyliśmy z ogromnym przytupem – pełnym emocji i wodnych szaleństw raftingiem na Dunajcu. Na koniec złapaliśmy oddech podczas relaksującego spaceru po urokliwej Szczawnicy.
To były intensywne trzy dni, które na długo zostaną w naszej pamięci.
W dniach 27-29 maja młodzież z klas geograficzno-historycznych 2B i 3B wyjechała na wycieczkę do Wiednia. Rozpoczęliśmy od wzgórza Kahlenberg, gdzie podziwialiśmy panoramę Wiednia, a w polskim kościele św. Józefa wysłuchaliśmy wykładu o historii bitwy wiedeńskiej. Następnie zwiedzaliśmy letni pałac Habsburgów – Schonbrunn, wraz z pałacowymi ogrodami. Kolejnego dnia odbyliśmy spacer z przewodnikiem po starym mieście, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o pałacu Hofburg, katedrze św. Szczepana i innych obiektach historycznego Wiednia. Zwiedziliśmy też Muzeum Historii Naturalnej z jedną z największych na świecie kolekcją eksponatów z zakresu przyrody, mineralogii i historii człowieka. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Muzeum Techniki, a wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem pałacu Belweder, ze słynnym obrazem Napoleona na koniu i wspaniałą kolekcją dzieł takich malarzy jak min. Gustaw Klimt i Claude Monet
Maj na edukacji dla bezpieczeństwa minął pod znakiem nauki strzelania. Klasy pierwsze strzelały z KBKS (krótki bojowy karabin sportowy). Po przeszkoleniu z zasad używania karabinka i zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa, każdy uczeń oddawał 10 strzałów w dwóch seriach do tarczy oddalonej o 25 metrów, z pozycji leżącej. Liczył się cel i skupienie strzałów. Padło sporo świetnych wyników. Dziękujemy Pałacowi Młodzieży w Katowicach za udostępnienie strzelnicy, a trenerowi strzelectwa Panu Henrykowi Radoszowi za poświęcony nam czas.