• Klawisze dostępności
    Przejdź do treści:
    Alt
    1
    Mapa witryny:
    Alt
    2
    Wersja tekstowa:
    Alt
    3
    Wersja kontrastowa:
    Alt
    4
    Wyszukiwarka:
    Alt
    5
    * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
  • Mapa witryny
  • Klawisze dostępności
    Przejdź do treści:
    Alt
    1
    Mapa witryny:
    Alt
    2
    Wersja tekstowa:
    Alt
    3
    Wersja kontrastowa:
    Alt
    4
    Wyszukiwarka:
    Alt
    5
    * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
  • Mapa witryny

Szkoła partnerska Uniwersytetu Śląskiego

Nagroda im. Profesora Teodora Paliczki

To wyróżnienie ustanowiono z myślą o naszych uczniach, którzy wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w dziedzinie matematyki.

Zobacz więcej

Aktualności

Zobacz więcej
05. czerwca 2026
Tatry zdobyte, Dunajec ujarzmiony!

Klasy 0A, 1A i 1B wróciły z trzydniowej wyprawy na Podhale! Była to świetna okazja do podziwiania tatrzańskich krajobrazów, a wspaniałe humory towarzyszyły nam na każdym kroku. 

 

Jak wyglądała nasza podhalańska przygoda?

 

  •  Naszą przygodę zaczęliśmy od solidnego spaceru: od Lasu Chałubińskich, przez tętniące życiem Krupówki i gmach Muzeum Tatrzańskiego, aż po pełną historii Willę Koliba i Pęksowy Brzyzek. Nawet przelotny deszcz nie popsuł nam planów – zdobyliśmy Gubałówkę, ale w dół zjechaliśmy już komfortowo kolejką. Wieczorem przyszedł czas na zasłużony relaks: w naszym ośrodku chętni wskoczyli prosto do krytego basenu, idealnie regenerując siły na kolejny dzień.
  •  Przeszliśmy przepiękną, malowniczą Dolinę Kościeliską, a grupa największych śmiałków rzuciła wyzwanie mrocznym, tajemniczym korytarzom Jaskini Mroźnej! Wieczór należał do integracji – przy ognisku nie zabrakło kiełbasek, meczów siatkówki i piłki nożnej oraz wspólnych tańców! 
  •  Wyjazd zwieńczyliśmy z ogromnym przytupem – pełnym emocji i wodnych szaleństw raftingiem na Dunajcu. Na koniec złapaliśmy oddech podczas relaksującego spaceru po urokliwej Szczawnicy.

 

To były intensywne trzy dni, które na długo zostaną w naszej pamięci. 

Zobacz więcej
05. czerwca 2026
Wycieczka 2B i 3B do Wiednia

W dniach 27-29 maja młodzież z klas geograficzno-historycznych 2B i 3B wyjechała na wycieczkę do Wiednia. Rozpoczęliśmy od wzgórza Kahlenberg, gdzie podziwialiśmy panoramę Wiednia, a w polskim kościele św. Józefa wysłuchaliśmy wykładu o historii bitwy wiedeńskiej. Następnie zwiedzaliśmy letni pałac Habsburgów – Schonbrunn, wraz z pałacowymi ogrodami. Kolejnego dnia odbyliśmy spacer z przewodnikiem po starym mieście, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o pałacu Hofburg, katedrze św. Szczepana i innych obiektach historycznego Wiednia. Zwiedziliśmy też Muzeum Historii Naturalnej z jedną z największych na świecie kolekcją eksponatów z zakresu przyrody, mineralogii i historii człowieka. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Muzeum Techniki, a wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem pałacu Belweder, ze słynnym obrazem Napoleona na koniu i wspaniałą kolekcją dzieł takich malarzy jak min. Gustaw Klimt i Claude Monet

Zobacz więcej
05. czerwca 2026
Zajęcia ze strzelectwa

Maj na edukacji dla bezpieczeństwa minął pod znakiem nauki strzelania. Klasy pierwsze strzelały z KBKS (krótki bojowy karabin sportowy). Po przeszkoleniu z zasad używania karabinka i zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa, każdy uczeń oddawał 10 strzałów w dwóch seriach do tarczy oddalonej o 25 metrów, z pozycji leżącej. Liczył się cel i skupienie strzałów. Padło sporo świetnych wyników. Dziękujemy Pałacowi Młodzieży w Katowicach za udostępnienie strzelnicy, a trenerowi strzelectwa Panu Henrykowi Radoszowi za poświęcony nam czas.

Zobacz więcej