Szkolne Koło Naukowe „Elektron”
Od początku roku szkolnego 2024/2025 w naszym liceum działa Szkolne Koło Naukowe „Elektron”. Spotykamy się na regularnych, cotygodniowych zajęciach, podczas których wspólnie tworzymy projekty związane z elektroniką, drukiem 3D oraz programowaniem.
Co robimy na zajęciach?
-
Projektujemy i drukujemy zaawansowane elementy na drukarce 3D.
-
Tworzymy skomplikowane obwody oraz programujemy mikrokontrolery i minikomputery, takie jak Arduino, ESP32 czy Raspberry Pi.
-
Budujemy zestawy doświadczalne, które są później wykorzystywane jako pomoce naukowe na lekcjach fizyki.
-
Rozwijamy praktyczne umiejętności, m.in. uczymy się lutowania.
-
Nasz zespół co roku prezentuje swoje osiągnięcia na Śląskim Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za każdym razem przygotowujemy interaktywne doświadczenia, które przyciągają tłumy zwiedzających, a także znane osobistości ze świata nauki.
Informacje organizacyjne: Zajęcia odbywają się w każdą środę po lekcjach.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszego liceum do dołączenia do naszego koła!