I Gala Sportu w VIII LO


26 kwietnia 2023 w Auli im. Wojciecha Korfantego odbyła się I Gala Sportu w VIII LO z udziałem pani Dyrektor Marii Dłotko, zaproszonych gości pani Grażyny Malcher, pana Jacka Malchera, sekretarza Śl.SZS pana Andrzeja Kodury, nauczycieli wf, sportowców i uczniów.

Gala była podsumowaniem sportowego roku szkolnego 2022/2023 i uhonorowaniem klas IV opuszczających szkolne mury.

Kapitanowie drużyn oficjalnie przekazali na ręce pani dyrektor trofea zdobyte dla szkoły w sportowej rywalizacji w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadpodstawowych i turniejach cyklu „Z SKS-u do AZS-u”.

Pani dyrektor podziękowała uczniom za ich sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły w rozgrywkach międzyszkolnych.

Miłym akcentem spotkania był film przedstawiający sportowców VIII LO w czasie rozgrywek na parkietach, boiskach i przy szachownicach.

Kulminacyjną częścią Gali było wręczenie Lauru Sportu im. Ireny Hejduckiej-Kuźmickiej dla najwszechstronniejszych sportowców. Uroczysty akt poprzedziło przedstawienie sylwetki pani Ireny, jej życiorysu oraz zdjęć z aren sportowych i artykułów prasowych. Pani Hejducka uczęszczała do naszej szkoły w latach 1945-1948, była sportsmenką, reprezentantką Polski w lekkoatletyce, specjalizowała się w sprincie. Odnosiła sukcesy dla naszego kraju w Mistrzostwach Europy, Międzynarodowych Mityngach Lekkoatletycznych i Mistrzostwach Polski. Otrzymała powołanie na Igrzyska Olimpijskie do Helsinek w 1952 roku, przez wiele lat działała w Stowarzyszeniu Wychowanków VIII LO.

W Roku Jubileuszowym naszej szkoły Irena Hejducka-Kużmicka została wybrana na patronkę nagrody dla najwszechstronniejszego sportowca VIII LO – Laur Sportu.

W roku szkolnym 2022/2023 Laury Sportu otrzymali Aleksandra Szrubarz i Bartosz Pradela.

Nagrody zostały wręczone przez panią Dyrektor Marię Dłotko i panią Grażynę Malcher, córkę pani Ireny Hejduckiej-Kuźmickiej.

Sportowcy klas IV zostali wyróżnieni dyplomami za udział i sukcesy w rywalizacji sportowej.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim sportowcom za ich zaangażowanie w życie szkoły. Wyraziła przy tym nadzieję, że Gala Sportu na stałe zagości w kalendarzu imprez VIII LO. Sympatyczne spotkanie zostało urozmaicone częścią artystyczną prezentującą rozliczne talenty naszych uczniów.