Dzień otwarty szkoły


20 kwietnia 2023 roku ósmoklasiści oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą naszego liceum. Tego dnia zainteresowani kształceniem w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach zyskali dostęp do wszystkich pracowni, do dyspozycji gości byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele Pika.

Z zaistniałej okazji skorzystały prawdziwe tłumy przybyszów, na których czekały konkursy, zagadki, eksperymenty fizyczne, pokazy biologiczne, kupony na oceny do wykorzystania po pomyślnym przejściu rekrutacji do szkoły i inne atrakcje. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w ich przygotowanie. Naszym kandydatom natomiast życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i sukcesu na sprawdzianie. Mamy nadzieję, że ten wysiłek zaowocuje dostaniem się na upragniony profil w naszej szkole. Zatem: do zobaczenia!