Konkurs plastyczny na plakat z okazji Dnia Patronki Szkoły.


Tradycją naszego liceum stał się obchodzony już od kilkunastu lat Dzień Patronki Szkoły – Marii Skłodowskiej-Curie. Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, ponieważ przypadły na czas podwójnego jubileuszu 150-lecia szkoły i 100-lecia otwarcia pierwszych polskich klas.

Uroczystość upamiętniająca naszą Patronkę i propagującą wiedzą o niej przygotowali uczniowie klasy Ic3 pod opieką pani wicedyrektor Anny Kafel.

Okolicznościowe spotkanie w zabytkowej auli naszego liceum stanowiło dla uczniów klas pierwszych okazję do bliższego poznania biografii i osiągnięć podwójnej laureatki Nagrody Nobla. Pierwszoklasiści mogli też zapoznać się z historią swojej nowej szkoły oraz wysłuchać wywiadów z nauczycielami i absolwentami, dla których popularny PIK był czy też jest czymś więcej niż tylko miejscem nauki i pracy.

Pod koniec spotkania uczestnicy wzięli udział w quizie z atrakcyjnymi nagrodami.

Wśród uczniów został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat z okazji Dnia Patronki. Wpłynęło wiele pięknych prac. W internetowym głosowaniu wyłoniono trzy zwycięskie plakaty.

Gratulujemy Sylwii Grabowskiej, Julii Cofalik i Milenie Jakoniuk.