Konkurs Piosenki Anglojęzycznej


20 grudnia rano odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej ” w zimowym nastroju”. Konkurs był dwustopniowy i do finału przeszły cztery solistki, dwa duety i dwa zespoły. Uczestnicy gali z powodzeniem przekonywali nas że grudzień to „the most wonderful time of the year”. Serca publiczności podbiła urocza solistka, Zuzanna Sobczyńska śpiewając przepięknie piosenkę „Something about December”. Równorzędną pierwszą nagrodę zdobył zespół uczniów klasy 1b, który ukołysał publiczność brawurowo wykonaną piosenką „Snowman”.

Pierwszą nagrodę jury w kategorii solistka wyśpiewała w tym roku utalentowana Martyna Swadźba. Jej niezwykła interpretacja piosenki „All I want for Christmas” urzekła wszystkich. Wisienką na torcie tegorocznego konkursu było leciutkie i przezabawne wokalno-taneczne show w wykonaniu grupy uczniów klasy 3b.

Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Jury miało wielki dylemat żeby wybrać tylko jednego zwycięzcę w obu kategoriach, bo wszyscy zasługiwali na nagrodę. Dzięki hojności Rady Rodziców, zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w formie voucherów do GK, a wszyscy finaliści oprócz eleganckich dyplomów zostali uhonorowani celującymi ocenami z języka angielskiego. Mamy nadzieję że zachęci to innych uczniów do uczestnictwa w kolejnych konkursach i już za rok kolejni młodzi artyści wprowadzą nas śpiewająco w ten radosny czas.

Tymczasem zostańmy ze wspomnieniem pięknych słów piosenki wyśpiewanej przez Zuzię:

Let all your memories

Hold you close

No matter where you are

You’re not alone

Because the ones you love

Are never far

If Christmas is in your heart