Nasi uczniowie w finale Samsung Solve for Tomorrow


Z radością informujemy, że zespół w składzie: Aleksandra Nowińska, Aleksandra Sojka, Artur Mucowski, Bartosz Malich i Wiktor Jurkiewicz będzie reprezentować nasze liceum w ścisłym finale pilotażowej edycji programu Solve for Tomorrow.

Gala finałowa konkursu odbędzie się w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik już w dniach 29–31 marca 2022 roku. Wystąpienie naszych uczniów będziecie mogli śledzić dzięki transmisji online. Już teraz zapraszamy do oglądania.

Warto dodać, że gra stworzona w ramach programu Samsunga jest częścią większego projektu o nazwie „Terrain Story”, realizowanego przez naszych uczniów, który wystartował również w Olimpiadzie na Projekty Społeczne „Zwolnieni z Teorii”.

W gry przygotowane przez naszych finalistów Samsung Solve for Tomorrow mogliśmy już zagrać na lekcjach języka angielskiego („Santa in Trouble”) i biologii („Pomóż Abelardowi”) oraz na obowiązkowych przedmiotach maturalnych („Wygraj Maturę”).