Mikołajki na sportowoW czwartek, 25 listopada 2021 roku w hali sportowej przy Spodku miały miejsce „Mikołajki na sportowo”. Wydarzenie odbyło się w ramach godzin lekcyjnych z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego oraz samorządu uczniowskiego. Wzięło w nim udział 6 klas: 1b, 1c1, 1d, 2b, 2c1, 2c3. Całej imprezie towarzyszyła świąteczna atmosfera.

Podczas „Mikołajek” ochotnicy z każdej klasy mogli wziąć udział w różnych konkurencjach. Klasy pierwsze łączyły siły i rywalizowały przeciwko kooperacji uczniów klas drugich. Po zaciętych walkach w każdej dyscyplinie ogłosiliśmy zwycięski rocznik.

W trakcie meczu piłki nożnej mężczyzn padły 3 gole, z czego 2 strzelili przedstawiciele klas pierwszych, przyczyniając się do ich pierwszego zwycięstwa. W piłkę ręczną również zagrali tylko mężczyźni i po raz drugi wygrały klasy pierwsze, pokonując starszych rywali 18 do 14. Kiedy bramki zostały zamienione na kosze, pierwszy raz na parkiecie zobaczyliśmy żeńską drużynę. Tym razem starsze koleżanki były lepsze i wygrały mecz 10 do 6. Chłopcy z drugich klas poszli w ślady swoich rówieśniczek i pierwszy raz pokonali młodszych kolegów 20 do 15. Pod koniec intensywnego dnia została zawieszona siatka, a my po raz kolejny zobaczyliśmy 4 drużyny na parkiecie. W pierwszym meczu nasze drugoklasistki pokonały 2 do 1 młodsze koleżanki (15:7, 8:15, 15:7). W trakcie kolejnego pojedynku niezwykłą formą zabłysnęli nasi pierwszoklasiści, pokonując starszych kolegów 2:1 (10:15, 15:7, 15:10).

Po podliczeniu wygranych meczów okazało się, że „Mikołajki na sportowo” zakończyły się remisem klas z wynikiem 3:3.

Autor: Maja Koper