Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu


Uczniowie klasy 2bb oraz klas pierwszych (1a, 1b, 1c1 i 1c3) w bieżącym roku szkolnym w ramach lekcji informatyki biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa online i odpowiedzialnego korzystania z internetu „Przystań w sieci”, zorganizowanym przez Facebook, NASK i UNICEF Polska.

Młodzież uczestniczyła w ciekawych, interaktywnych kursach online na temat własnego wizerunku w sieci, cyfrowych śladów, prywatności w sieci, dezinformacji i cyberzagrożeń.

Efektem projektu jest przygotowany w dniach 7–13 czerwca 2021 r. przez klasę 2bb Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu.

Uczniowie stworzyli szereg interesujących materiałów. Powstały:

(Quizy pozwalają na poznanie lub przypomnienie zarówno podstawowych informacji, jak i ciekawostek z zakresu bezpieczeństwa)

https://drive.google.com/file/d/1JvItI6GVr1wxliGrtzyQONmm9YVn-eKH/view?usp=sharing

lub: https://drive.google.com/drive/folders/1ZSQMHFOzqzv-albHMWPF_auNyc25W9BE?usp=sharing

Natomiast klasy pierwsze przygotowały wystawkę plakatów dotyczących bezpieczeństwa w sieci (wykonanych z wykorzystaniem aplikacji GIMP i narzędzi sztucznej inteligencji Comixify.ai).

Najlepszym podsumowania realizacji projektu „Przystań w sieci” są słowa jednej z jego uczestniczek: „Działania przez nas podjęte były niezwykle wartościowe i na pewno dużo nam dały”.