Podziękowanie


Szanowna Dyrekcjo, drodzy Nauczyciele i Wy – Maturzyści, bohaterowie tego dnia,

okoliczności przyrody jakie są, każdy widzi. To zakończenie mimo że tak nietypowe, to czyni je właśnie wyjątkowym. Mało kto może powiedzieć, że miał zakończenie szkoły średniej u siebie w domu, prawda?

Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy straconym rocznikiem, absolutnie. Wierzę w to, że to właśnie o ludziach z naszego rocznika będzie kiedyś głośno. Nie ważne, czym będziemy się zajmować.

Wśród nas są przyszli architekci, informatycy, a także psychoterapeuci, którzy będą leczyć ludzi borykających się z konsekwencjami pandemii oraz ci, dla których dyscyplina nie została jeszcze stworzona.

To, o czym teraz mówię, nie byłoby możliwe bez wsparcia i wiedzy naszych nauczycieli. To Wy dołożyliście swoją cegiełkę do tego, jacy są tegoroczni maturzyści i kim będą w przyszłości. Mimo tego, że ostatni rok spędziliśmy w domach, wielu z Was pokazało, że nasz los leży Wam na sercu, że nie jesteście tu tylko po to, żeby przekazać nam wiedzę. Daliście radę, dlatego wierzę, że po zdalnym nauczaniu nie będzie dla Was rzeczy niemożliwych.

W imieniu wszystkich Maturzystów życzę Wam chwili wytchnienia, tak bardzo Wam potrzebnej. Siły i wytrwałości oraz kolejnego tak różnorodnego rocznika jak nasz. Tak, żebyście wstając każdego dnia, mieli poczucie, że macie dla kogo to robić.

My z kolei zamykamy pewien etap, zaraz zaczniemy następny. Każdy z nich jest równie ważny, ponieważ daje nam to, czego nikt nie jest w stanie nam odebrać – doświadczenia i wspomnień. W obecnym czasie doświadczenie i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami stało się bardziej dotkliwe ze względu na obostrzenia i izolację, na życie na granicy świata rzeczywistego i wirtualnego. Ale udało się, skończyliśmy szkołę, teraz jak to się mówi, już z górki… do czasu. Część z nas zapewne już wie, co chce robić w życiu, podczas gdy druga część się jeszcze waha. Nic nie szkodzi, ważne jest jedno, jak już znajdziemy swoją niszę, musimy być w niej nieprzeciętni. Za dużo jest szarych ludzi na świecie, niczym się nie wyróżniających. Więcej nie trzeba.

Po maturach zaczniemy najdłuższe wakacje w życiu, już bez zobowiązań szkolnych, a jeszcze bez studenckich. Dlatego życzę sobie i Wam zdrowia i świętego spokoju, żeby móc wejść w dorosłe życie z czystą głową, gotową na nowe wyzwania, bo tych na pewno nie zabraknie.

W imieniu Maturzystów

Adrianna Kupisz