Laureaci Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie


5 grudnia 2019 roku w Opolu odbył się finał Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, edycja 6: Polski alpinizm i himalaizm. Wśród przystępujących do testu finałowego znalazło się pięciu uczniów naszej szkoły, którzy w etapie szkolnym zdobyli najwięcej punktów: Grzegorz Jaworski, Krzysztof Magiera, Miłosz Pilch, Natalia Szuster, Piotr Stolarz. Uczestnicy Olimpiady zmagali się z 36 pytaniami, których tematyka dotyczyła alpinizmu i himalaizmu. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się ponadto zarówno znajomością życia świętych, jak i tekstów papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że trzech uczniów naszego liceum znalazło się w gronie laureatów olimpiady. Są to: Grzegorz Jaworski – miejsce 5, Krzysztof Magiera – miejsce 13, Miłosz Pilch – miejsce 18. Po skończonym teście odbyło się spotkanie z ikoną polskiego himalaizmu i alpinizmu – Krzysztofem Wielickim.

Gala wręczenia nagród laureatom miała miejsce 12 grudnia w II Kampusie Politechniki Opolskiej. Oprócz nagród osobistych przyznanych za poszczególne miejsca nagrodą dla całej szkoły za zajęcie szóstego drużynowego miejsca jest sprzęt sportowy!

Dziękujemy uczniom za podjęcie trudu przygotowania do konkursu i reprezentowanie naszej szkoły! Gratulujemy zdobytej wiedzy i tytułów laureatów!