Szkolna Liga Zadaniowa


W obecnym roku szkolnym 2018/2019 w naszym liceum przeprowadzona została Szkolna Liga Zadaniowa. W czasie jej trwania, tj. od 1 września do 24 kwietnia, uczniowie mieli do rozwiązania 100 zadań podzielonych na 10 zestawów. W Lidze wystartowało aż 42 uczniów! (5 uczniów gościnie, spoza VIII LO).

Uroczyste zakończenie Ligi wraz z rozdaniem nagród i podsumowaniem wyników odbyło się 25 kwietnia. Jury (prof. Michał Rał, prof. Józef Siwy) przyznało: tytuł Laureata I stopnia – miejsca od 1. do 5., Laureata II stopnia – miejsca od 6. do10., oraz Laureata III stopnia – miejsca od 11. do 20. Zwyciężczynią Szkolnej Ligi Zadaniowej została uczennica klasy III D, Karolina Dądela, która uzyskała nieprawdopodobny wynik 590 punktów na 606 możliwych! Ponadto: Laureatami I stopnia zostali: Marcin Traskowski, Adam Jeliński, Wojciech Duda, Piotr Matusiak; Laureatami II stopnia zostali: Wojciech Socha, Rafał Loska, Mateusz Orzeł, Jan Kuś oraz Roch Wójtowicz, natomiast tytuł Laureata III stopnia otrzymali kolejno następujący zawodnicy: Piotr Ignacy, Marta Kładź, Aleksy Walczak, Przemysław Szewczak, Paweł Lamża, Ewa Miklewska, Jędrzej Wicha, Mateusz Matyjaszczyk, Piotr Kowalczyk i Natalia Wykpis.

Chciałbym w tym miejscu bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestnikom za ogromny trud i pasję włożoną w rozwiązywanie niełatwych, niestandardowych i mam nadzieję ciekawych zadań. Chciałbym również zachęcić do udziału w kolejnej Lidze Zadaniowej, która wystartuje już 1 września!

Uwaga!

Aby wystartować w kolejnej Szkolnej Lidze Zadaniowej (2019/2020), należy się zapisać! Zapisy przyjmowane są od 1 maja. Każdy uczestnik Ligi będzie otrzymywać kolejne zestawy zadań mejlem. Zajęcia odbywać się będą w piątki od 1 września do 10 czerwca, w godz. 7:00– 8:00 (sala 405). Regulamin Ligi zostanie podany na pierwszych zajęciach. Zachęcam gorąco do udziału. Zapisy przyjmuję pod adresem mejlowym: totalnalipa@onet.pl

Z matematycznym pozdrowieniem

Michał Rał