I Mistrzostwa VIII LO w szachach.


25 marca został zorganizowany turniej I Mistrzostwa VIII LO w szachach.

W turnieju brało udział 47 zawodników, co pokazuje ogromne zainteresowanie tą królewską grą wśród młodzieży. Zawodnicy na turnieju pokazali klasę nie tylko sportową postawą i kulturą, ale także wysokim poziomem. Starcie było bardzo wyrównane i walka w napięciu toczyła się do ostatniej rundy.

Ostatecznie zwyciężył Daniel Oleszek z wynikiem 6/7 pkt. Drugie miejsce zajęła Natalia Wykpis, a trzecie Wojciech Duda. Nagrodzeni zostali również Michał Kocur oraz Paweł Krzywoń. W zawodach brali udział uczniowie z wszystkich klas, zarówno z klas matematycznych, jak i klas dwujęzycznych.

Organizacji podjęli się Andrzej Sułkowski, Tomasz Kułak oraz Kamil Klencz, którzy rozpropagowali turniej, zorganizowali 26 szachownic oraz zegarów, system szachowy kojarzący zawodników. Nad całym przedsięwzięciem czuwali nauczyciele prof. Beata Adamek i prof. Marek Adamek.

Turniejowi patronowała pani Dyrektor Maria Dłotko, która zaszczyciła uczestników otwarciem i zakończeniem mistrzostw.

Turniej został odebrany bardzo pozytywnie przez środowisko szkolne, co daje nadzieję na kolejne imprezy tego typu, aby propagować ten piękny sport i pokazywać, że grając w szachy, uczymy się strategicznego myślenia, spokoju, koncentracji, umiejętności przegrywania i zdrowej sportowej rywalizacji.