Miesiąc matematyki w Piku


Marzec jest bez wątpienia miesiącem matematyki. Dzieje się wtedy wiele wydarzeń poświęconych Królowej Nauk. Nasza szkoła, jako szczególnie ukierunkowana na rozwój matematycznych zainteresowań uczniów, znajduje się w centrum tych wydarzeń. Nie tak dawno gościliśmy uczestników XVIII Spotkań z Matematyką, a już tydzień później – 12 marca 2019 r. witaliśmy ponad stu uczniów z różnych stron naszego województwa – finalistów XVI Śląskiego Konkursu Matematycznego im. Krystyny Skórnik. Zawodom towarzyszyły warsztaty olimpijskie dla nauczycieli, które poprowadził nasz matematyk, organizator kółek olimpijskich – mgr Michał Rał.

Parę dni później – 14.03, świętowaliśmy na Uniwersytecie Śląskim Dzień Liczby π. Nasi uczniowie: Rafał Loska, Sebastian Oleksa i Adam Jeliński – zajęli trzy pierwsze miejsca w odbywającym się tego dnia finale Regionalnego Konkursu Matematycznego Rozkosze Łamania Głowy.

Znamy również wyniki finału III Olimpiady Statystycznej. W tym roku mieliśmy aż trzech uczniów w finale. Byli to: Jan Kuś, Bartosz Sawicki i Jędrzej Wicha,przy czym Bartek Sawicki zdobył tytuł laureata. Finał Olimpiady Matematycznej dopiero przed nami, ale już wiemy, że zakwalifikowali się do niego: Katarzyna Kępińska, Paweł Moćko, Rafał Loska i Roch Wójtowicz.

Jeśli dodać do tego, że już 21 marca 160 uczniów naszej szkoły weźmie udział w kolejnej edycji Kangura, a dzień później dwie pięcioosobowe drużyny będą reprezentować szkołę w Krakowie na Międzynarodowych Zawodach Matematycznych NABOJ, to można śmiało powiedzieć: „Oj, dzieje się, dzieje…”.