XVI Śląski Konkurs Matematyczny im. Krystyny Skórnik


Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła gościła uczestników zawodów rejonowych Śląskiego Konkursu Matematycznego. W eliminacjach, które odbyły się 18 stycznia 2019 r., wzięło udział 56 uczniów szkół z Katowic, Chorzowa, Tychów, Bierunia i Tarnowskich Gór. Konkurs jest adresowany do uczniów pierwszych i drugich klas licealnych, ale pojawiło się też kilku młodszych zawodników. Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań. Podobne rozgrywki toczyły się równocześnie w pięciu innych regionach.

W najbliższym czasie na stronie skm.katowice.pl pojawi się lista osób zakwalifikowanych do finału. Życzymy, by jak najwięcej uczniów z naszego regionu (w tym oczywiście z naszej szkoły!) znalazło się w finale. Organizator konkursu – Oddział Górnośląski PTM – zaplanował go na 12 marca 2019 r. Zawody finałowe odbędą się również w naszej szkole. Będziemy wówczas gościć 100 uczestników z całego województwa śląskiego.