Laureaci konkursu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej


Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Podejmij z nami wyzwanie czytelnicze”, organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Książka z kubkiem herbaty – czytamy i polecamy”. Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu przynajmniej jednej książki, którą można było powiązać z podanym na blogu hasłem, oraz zarekomendowanie jej poprzez krótki tekst lub spot reklamowy. W trzeciej edycji konkursu wzięło udział 132 uczestników z całego województwa, którzy przygotowali ponad 600 recenzji. Wśród laureatów konkursu znalazło się aż troje naszych uczniów: Anna Krzemień została laureatką listopada, Bartek Kisiel – laureatem marca, a ostatniej już, majowej edycji – Anna Michalik. Podsumowując: tegoroczna edycja konkursu miała pięć odsłon, z czego w trzech autorami najlepszych tekstów okazali się uczniowie naszej szkoły!