V Szkolny Dzień Przedsiębiorczości


19 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole jubileuszowy, V Szkolny Dzień Przedsiębiorczości, poświęcony strategii rozwoju regionu śląskiego. Imprezę rozpoczął nasz znakomity absolwent, dr Olaf Flak z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, wygłoszeniem wykładu pt. „Robotyka w nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwem”.

Po ciekawym wystąpieniu przeprowadzono konkurs na najlepszą filmową reklamę społeczną. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Poziom był bardzo wysoki, co doceniło jury w składzie: dr Olaf Flak i studentka V roku Wydziału Radia i Telewizji, Alicja Sados. Zwyciężyła reklama uczniów klasy 2c2 – Moniki Cupiał, Bartka Kozdry, Adama Michałowego i Pawła Müllera – „Książki to nie tylko papier”, propagująca czytelnictwo. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy 1a – Jakub Klamt i Łukasz Seifert – autorzy filmu „Wybierz lepiej”, zachęcającego do zdrowego stylu życia. Trzecie miejsce zajęły ex aequo filmy uczniów z klasy 2c1: „Autyzm” Michała Celińskiego, Aleksandry Guzik i Pauliny Surmy oraz „Samotność” Krzysztofa Rudnickiego, Jakuba Musiały, Kacpra Drobca, Huberta Talara, Pawła Wróbla.

Bogaty program imprezy zakończyły prezentacje uczniowskie poświęcone rozwojowi Śląska i wręczenie dyplomów i nagród książkowych.