Międzyszkolny Poranek Muzyczny „Śpiewamy piosenki rosyjskich bardów”


25 kwietnia 2018 r. w naszym liceum odbył się Międzyszkolny Poranek Muzyczny „Śpiewamy piosenki rosyjskich bardów”. Gośćmi specjalnymi tej wyjątkowej imprezy, a także jurorami konkursu, byli przedstawiciele koła naukowego Wydziału Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego „Rosyjska ruletka”: Bartłomiej Kopczacki, Szymon Bryzek i Jakub Saniternik, którzy brawurowo wykonali znane utwory muzyczne z repertuaru rosyjskich bardów.

Do konkursu wokalnego przystąpili uczniowie naszej szkoły oraz: Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Rudzie Śląskiej, X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach, Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu. Uczniowie zaprezentowali ciekawe interpretacje piosenek Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i innych twórców.

Zwyciężyła Natalia Kuban z X LO. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Halaba z tej samej szkoły. Trzecie miejsc zajęły ex aequo Magdalena Jarczyk z ZSO nr 3 w Rudzie Śląskiej oraz Zofia Anton z X LO w Katowicach.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia, przyznane duetowi Julia Brzuszkiewicz i Kamil Kotas z liceum w Bieruniu, i Wiktorii Rytkowskiej z VIII LO.

Organizatorzy przygotowali ciekawe prezentacje o życiu i twórczości rosyjskich bardów. Była to kolejna udana impreza zorganizowana w naszej szkole, propagująca rosyjską kulturę.

Projekt wspierał Śląski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, który ufundował nagrody dla uczestników konkursu.