JAGIELLOŃSKIE WARSZTATY OLIMPIJSKIE


Uczniowie naszej szkoły  uczestniczą  w tym roku szkolnym w Jagiellońskich Warsztatach Olimpijskich. Warsztaty Olimpijskie to cykl spotkań, które odbywają się w soboty (około raz w miesiącu) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie dzieleni są na grupy. Jedna grupa uczestniczy w warsztatach informatycznych. Uczniowie mogą wybrać poziom trudności zajęć dostosowany do ich umiejętności: grupa A – początkująca, B – średniozaawansowana, C – olimpijska. Druga grupa w tym samym czasie uczestniczy w wykładach z matematyki. Prowadzący zajęcia pracownicy naukowi UJ wybierają zagadnienia bardzo użyteczne przy rozwiązywaniu zadań olimpijskich. Po przerwie  grupy się zamieniają. Warsztaty znacząco zwiększają szanse na sukces w olimpiadach: matematycznej i informatycznej, dlatego cieszymy się bardzo, że Wydział Matematyki i Informatyki UJ zaprosił 10 osób z naszej szkoły na tego typu zajęcia.

fot. Aleksandra Dudziak