Olimpiada Teologii Katolickiej


Pik znów nie zawiódł

7 marca odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej 2018. Nasza szkoła była reprezentowana przez Sandrę Branicką (2c3), Kamila Brożka (1c1) i Kamila Gwoździa (1d). Cała trójka znalazła się w pierwszej dziesiątce. Jednak największy sukces odniósł Kamil Gwóźdź, zajmując II miejsce. Serdecznie mu gratulujemy! To wielki sukces Kamila i całego VIII LO.

Kamil, jako laureat, pojedzie na finał ogólnopolski do Łodzi. Życzymy mu powodzenia i wytrwałości na czas dalszych przygotowań!

Przypomnijmy, że zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego OTK staje się powoli tradycją naszej szkoły. Przez ostatnie 2 lata nasza szkoła była reprezentowana na szczeblu ogólnopolskim przez tegoroczną maturzystkę, Patrycję Abucewicz, która jest dwukrotną finalistką na olimpiadzie – w Łowiczu (2016) i w Lublinie (2017).

Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć pod adresem www.katowice.gosc.pl/doc/4548403.Rybnik-najlepszy