Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Oddaliśmy hołd bohaterom niepodległościowego podziemia, biorąc udział w dwudniowych, wojewódzkich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca 2018 r. nasze poczty sztandarowe reprezentowały szkołę na uroczystej mszy, odprawianej w kościele Mariackim w intencji antykomunistycznych partyzantów. Liturgię celebrował ks. bp Adam Wodarczyk, odwołujący się w homilii do świadectwa heroicznego życia żołnierzy wyklętych, m.in. płk. Łukasza Cieplińskiego „Pługa”. Po mszy stanęliśmy na placu przed świątynią do apelu pamięci, zwieńczonego trzykrotną salwą honorową.

2 marca kontynuowano w Katowicach wojewódzkie obchody młodego, istniejącego od 2011 r. święta w sali koncertowej przy pl. Sejmu Śląskiego. Odbył się tam występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „O wolną Polskę”. Program ten wywarł na nas duże wrażenie, dostarczył wielu wzruszeń. Był żywą lekcją historii i patriotyzmu, którego mogliśmy się uczyć od najdzielniejszych z dzielnych – żołnierzy wyklętych.