Szkolny Dzień Przedsiębiorczości


5 kwietnia  odbył się w naszej szkole V  Dzień Przedsiębiorczości, którego hasłem przewodnim było „ Małe ojczyzny, wielkie ojczyzny”. Gościem tegorocznego Dnia była p. Anna Solińska ze Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych Nikiszowiec, która w zajmujący sposób opowiadała
o przeobrażeniach ekonomicznych tej zabytkowej dzielnicy i przedsiębiorczości jej mieszkańców. Natomiast uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentacje na temat rozwoju województwa śląskiego. W ramach tej imprezy  został również przeprowadzony konkurs na reklamę społeczną oraz komercyjną. W wyniku głosowania  na najlepszy plakat społeczny, propagujący czytelnictwo, laureatkami zostały uczennice klasy 1D Agnieszka Stawiarz i Natalia Wykpis. W kategorii reklamy komercyjnej zwyciężyli uczniowie klasy 1B Weronika Kotula i Oskar Kowalski.